Производи

 • Steel slab clamp billet lifting clamp

  Прицврстувач за подигање на палка од челични плочи

  Прицврстувач за подигање на прстиња од челични плочи Опремата за клешти за транспорт на заготовки е дизајнирана со напредно искуство од дома и од странство, врз основа на нашите производствени искуства за многу години со предност без потрошувачка на енергија, без мешање на електромагнетни бранови, сигурна и безбедна при работа и флексибилна прилагодливост. Фактите докажаа дека оваа алатка за подигнување може слободно да ги товари и растовари челичните заготовки без соработка на работници на земја, што е идеален лифтинг ...
 • Permanent Lifting Magnets

  Магнети за трајно подигнување

  Постојан магнетски подигнувач Супер магнетско автоматско подигање пијалок е високо-технолошки производ развиен врз основа на високо-енергетски магнетни материјали. Широко се користи во процесот на транспорт и подигнување на челик, машинска обработка, мувла, магацин, итн. Поврзувањето на блок и цилиндрични магнетни спроводливи челични материјали може значително да ја подобри ефикасноста на вчитување и истоварување и ракување со работните парчиња. Спецификација Модел Номинален капацитет за подигнување Димензии (мм) Тежина кг ...
 • Cargo load transport trolley

  Количка за транспорт на товар

  Количка за транспорт на товар Индустриски машински ваlerаци со најголема сигурност, издржливост и безбедносен стандард. Предниот Доли доаѓа со потпорен грамофон со лежиште што овозможува слободно управување без потреба од запирање и репозиционирање за да се сврти. Повлечете со рака или закачете се на ви forушкар за влечење. Со помалку напор лесно ги тркала тешките товари од точката А до точката Б. Доли системот нема да се лизне од под товарот - дури и под влечење и влечење. Растојанието помеѓу задните кукли е ...
 • Wire Rope Sling with Open Spelter Socket

  Прашка за жичен јаже со отворен штекер

  Прашка за јаже за влечење челични жици од отворен тип за морско влечење со кориснички услуги.

  Галванизиран тип G416 Вдлабнати отвори со отвор за приклучок

 • Steel Lifting Plate Clamp

  Стегач за подигнување челик

  Детали за производот: Стегалка за челични подигнувачи Висококвалитетен челик за фалсификување Вертикална плочка за подигнување на плоча Модел Ограничување на работниот товар (тон) Отворање на вилицата (мм.) Тежина Секоја (кг.) LWK928-1 0,8 0-16 2,8 LWK928-2 1 0-22 3,6 LWK928-3 2 0-30 5,5 LWK928-4 3,2 0-40 10 LWK928-5 5 0-50 17 LWK928-6 8 0-60 26 LWK928-7 10 0-80 32 LWK928-8 12 25-90 48 LWK928- 9 16 60-125 80 Хоризонтална челична плоча за подигнување Ц ...
 • Link chain accessaires

  Пристапници за синџири на врски

  Користете на синџир на врски, поврзувајќи се со ланец и составен од прашка со ланец.

 • Flat webbing sling

  Рамна мрежеста прашка

  Апликација: Белите рамни ленти за шишиња се широко користени во авијацијата, воздухопловството, воспоставувањето на нуклеарна енергија, военото производство, утовар и истовар на пристаништето, опрема за напојување, машинска обработка, хемиски челик, бродоградба, транспорт и други полиња.

 • billet tong

  клешта

   Предност на прицврстувачот на плочата за плочи работи сигурно, флексибилно и безбедно. Механизмот за отворање и затворање е изработен од легиран челик со висока јачина што може да се носи. Прицврстувачката плоча за плочи има долг век на траење. Според својата структура, прицврстувачот на плочката е поделен на фиксен стегач и прилагодлив стегач (висината H не може да се прилагоди). Стегачот за палка е погоден за подигнување на различни спецификации и различен број на заготовки.
 • Wire rope clamp

  Стегач за јаже

  Овој производ е широко користен во челик, механичка обработка на мувла, магацин и друг процес на подигнување.

 • Steel wire rope sling

  Прашка од челична жица

  Неговата карактеристика е телото на јажето што е меко, има многу точки за подигнување, може да ги реши прашањата за мал ограничен простор и висок капацитет на товарење.

 • Steel wire rope

  Јаже од челична жица

  Апликација: Погоден за трансформатор, бродоградба и специјална машинерија и разновидност на околина во големи потреби за кревање. Минималната сила на кршење на јажето без спој е 6 пати поголема од работниот товар.

 • Soft webbing sling

  Мека мрежеста прашка

  Апликација: Белите рамни ленти за шишиња се широко користени во авијацијата, воздухопловството, воспоставувањето на нуклеарна енергија, военото производство, утовар и истовар на пристаништето, опрема за напојување, машинска обработка, хемиски челик, бродоградба, транспорт и други полиња.

123 Следно> >> Страна 1/3