Стегач за јаже

Краток опис:

Овој производ е широко користен во челик, механичка обработка на мувла, магацин и други процеси на кревање.


Детали за производот

Ознаки на производи

Стегач за јаже за јаже од јаглероден челик
1. Материјал: легиран челик или јаглероден челик
2. Површина: Топло поцинкувана, електро поцинкувана, обоена во боја
3. Процес: Ковање
4. Пакување: торба, картон, дрвена футрола, палета
5. Примена: Се користи во операцијата за поврзување
6. Безбедносен фактор: 4:1

стегач за жица4

SIZE/mm

A

B

C

D

E

F

G

3

21

10

10

4

9

12

16.6

5

23

10

11

5

11

13

19.65 часот

6.5

26

11

12

5

13

15

23.65

8

30

15

14

6

16

19

28,85

10

34

17

18

8

19

22

35

11

36

18

19

8

20

22

37

13

40

21

23

10

24

30

46,24

14

44

22

23

10

25

30

48,24

16

50

26

26

12

29

33

52,5

19

54

30

29

12

32

38

64,5

22

61

34

33

14

37

44

72,5

26

65

37

35

14

41

45

82,5

30

74

43

37

16

48

50

95,5

34

80

50

42

16

52

55

105,6

40

88

55

45

16

58

60

125,6

Стегачот за јаже од челична жица се нарекува и штипка за јаже од челична жица.Прицврстувачот за јаже главно се користи за привремено поврзување на жичаното јаже, за фиксирање на задното јаже кога јажето минува низ блокот на макара и за фиксирање на главата на јажето за ветар на жичаното јаже на решетката, вклучително и жица за премачкување со фосфат, жичано галванизирано јаже, жица од нерѓосувачки челик и мазна жица.

Апликација

Овој производ е широко користен во челик, механичка обработка на мувла, магацин и други процеси на кревање.Поврзувањето на блок и цилиндричен челик е лесно за ракување и може да се користи за поштедлива и брза употреба.

Како го контролирате вашиот квалитет?

1. Избор на висококвалитетен челичен материјал од познатата челична група.
2. Стандардизација на производниот процес, стандардизација на процесот, рафинирање.
3. Тестирање на 100% готови производи.
4. Проверките на производи од трета страна се прифатливи.
5. Сертифицирана фабрика за ISO систем за управување со квалитет.
6. Инспекција пред товарење


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја