Прашка од челична жица

Краток опис:

Неговата карактеристика е телото на јажето кое е меко, има многу точки за подигање, може да ги реши прашањата за мал ограничен простор и голема носивост.


Детали за производот

Ознаки на производи

Прашка од јаже со една и две крака

steel wire rope sling6
чл.бр. Дија (NWKg, m) Кршење еден WLL Двојно чл.бр. Дија (NWKg, m) Кршење еден WLL Двојно
  дијаметар   оптоварување KN KN   дијаметар   оптоварување KN KN
  (мм)   (килограм) 45°/90°   (мм)   (килограм) 45°/90°
ZS0204010 10 0,21 60 10 18/14 ZS0204118 118 41,58 7800 1300 2410/1830 година
ZS0204012 12 0,35 100 16 30/20 ZS0204135 135 46.9 10200 1700 година 3100/2400
ZS0204016 16 0,59 180 30 56/40 ZS0204148 148 55,79 12000 2000 година 3700/2800
ZS0204019 19 0,84 240 40 74/56 ZS0204160 160 65,52 14400 2400 4400/3400
ZS0204023 23 1.51 380 63 117/88 ZS0204172 172 76.3 16800 година 2800 5200/4000
ZS0204029 29 2.36 480 80 148/113 ZS0204184 184 89.6 18000 3000 5500/4200
ZS0204034 34 2.86 600 100 185/141 ZS0204196 196 102.2 20400 година 3400 6300/4800
ZS0204040 40 3,99 900 150 278/212 ZS0204208 208 115,5 23800 3800 7000/5370
ZS0204046 46 6.02 1200 200 370/282 ZS0204220 220 129,5 25200 4200 7700/5940
ZS0204054 54 7.63 1500 250 463/353 ZS0204234 234 144.2 28200 4700 8700/6600
ZS02060 60 9,45 2000 година 320 592/451 ZS0204246 246 159,6 31200 5200 9600/7350
ZS02067 67 11.41 2400 400 740/564 ZS0204258 258 175,7 34200 5700 10500/8000
ZS02075 75 13.58 3000 500 925/705 ZS0204276 276 201.6 39600 6600 12200/9300
ZS0204080 80 15.96 3600 600 1110/850 ZS0204295 295 229,6 45000 7500 13800/10600
ZS0204087 87 18.48 4200 700 1300/990 ZS0204306 306 249,2 49200 8200 15200/11600
ZS0204095 95 24.15 4800 800 1480/1130 ZS0204324 324 280 55200 9200 17000/13000
ZS0204100 100 27.3 5880 980 1810/1380 година ZS0204336 336 301,7 59400 9900 18000/14000

Притиснато фламанско галванизирано жичено јаже

steel wire rope sling7

Дијаметар

Вертикално

Чокер

Кошница 90°

Сајла

Тип

1/4"

0,65 Т

0,48 Т

1,3 Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

5/16"

1T

0,74 Т

2T

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

3/8"

1,4 Т

1.1 Т

2,9Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

1/2"

2,5 Т

1,9 Т

5.1Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

5/8"

3,9Т

2,9Т

7,8 Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

3/4"

5,6 Т

4.1Т

11Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

7/8"

7,6 Т

5,6 Т

15 Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

1"

9,8 Т

7.2Т

20 Т

6x25 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

1-1/8"

12Т

9.1Т

24Т

6x36 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

1-1/4"

15 Т

11Т

30 Т

6x36 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

1-3/8"

18Т

13Т

36Т

6x36 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

1-1/2"

21Т

16Т

42Т

6x36 Bright EIPS IWRC

Око и око со една нога

Со различен тон кога е во 30° 45° 60°

Апликација

Погоден за трансформатор, бродоградба и специјални машини и разновидна средина при големи посебни барања за подигнување.Минималната сила на кинење на жичаното јаже без спој е 6 пати од работниот товар.

Забелешка

За да нарачате жица за јаже, не заборавајте да дадете целосни информации вклучувајќи должина, дијаметар, конструкција, лежење, јадро.
Должина: наведете ја точната сакана должина.При нарачување на фитинзи како што се напрстоци, врски или куки кои се споени, наведете ја точната должина од лежиштето до лежиштето или крајното јаже или поднесете скица со димензии.
Дијаметар: вистинскиот дијаметар на жиченото јаже е дијаметарот на кругот што ќе го затвори.При користење на дебеломер за одредување на дијаметарот, внимавајте да избегнете мерење преку соседните нишки.
Конструкција: совет дали 6X19, 6X37, 7X19 или друго.
Леј: дефинитивно наведете дали е редовна (десна или лева рака).или lang lay (десна ханад или лева рака) е потребно; ако е неизвесно, консултирајте се со нас.Стандардна практика е да се обезбеди Десна Редовна (обична) Лејка.Но, ако е потребно Редовно (обично) поставување на левата страна за дупчење алат за кабел или за некоја друга цел, задолжително наведете.
Јадро: означете дали е посакувано јадро со влакна (FC) или независно јадро од жица.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја